< POWRÓT
2013-02-18 12:55:48
Coraz szybszy Hubert
Za nami 2 rundy Mistrzostw Czech, które odbyły sie na torach w miejscowosciach Pisek i Cheb oraz 1 runda Easykart-50 Trening w Radomiu. Podczas tych wszystkich zawodów mogliśmy obserwować coraz szybsze tempo jazdy Huberta Laskowskiego. Warto również podkreslić, że nasz młodziutki kierowca podczas zawodów w Pisku był jedynym reprezentantem Polski w klasie Easy-50.

Trzecia runda Mistrzostw Czech zgromadziła na starcie w Pisku 21 zawodników. Forma zawodów to piatkowe treningi i poznawanie toru ( 6 treningów, każdy po 15 minut), sobota to 3 treningi bez oficjalnego pomiaru czasu, jeden mierzony trening, którego wyniki dzielą zawodników na dwie grupy A i B, następnie odbywają sie kwalifikacje do wyścigów finałowych. Niedziela to jeden poranny trening i dwa wyścigi po 5 okrażeń każdy. Karty, którymi ścigaja sie najmłodsi zawodnicy osiagaja prędkość maxymalną około 80km/h przy 11 tys. obrotów silnika. Trzecią rundę MCR (Mistrzostw Czeskiej Republiki) kobierzyczanin ukończył na 15 miejscu.

Tydzień po zawodach w Czechach odbyła się kolejna runda Easykart50 w Polsce na torze w Radomiu. Zawody w Polsce wygladają troszeczke inaczej jak u naszych południowych sąsiadów, tzn. odbywają się tylko i wyłącznie w formie jazd pokazowo-treningowych bez oficjalnego pomiaru czasu, a i frekwencja to tylko 9-12 zawodników. Podczas zawodów w Radomiu pogoda nie rozpieszczała zawodników i wszystkie treningi odbywaly sie w strugach deszczu, czyli ulubionych warunkach Huberta - podczas rywalizacji Hubert osiagał czasy na poziomie 2-3 miejsca, co było efektem równej i czystej jazdy podczas trudnych warunków atmosferycznych.

W dniach 16-19 czerwca przebywaliśmy na czwartej rundzie MCR na torze w miejscowości Cheb i podobnie jak w Pisku na starcie w katgorii Easy-50 staneło 21 zawodników. Podczas tych zawodów na mierzonym treningu Hubert jako najmłodszy w histroii kierowca dostaje sie do grupy kwalifikacyjnej A (10 zawodników z najlepszymi czasami), podczas kwalifikacji na drugim okrążeniu nie jest w stanie uniknąć kolizji ze Stepanem Galaśem (CZ) i tym samym obaj zawodnicy nie mogą kontynuować jazdy w kwalifikacjach i w efekcie ladują w finale B. Podczas niedzielnego porannego treningu niespodziewanie spada deszcz co nie przeszkadza Hubertowi na osiagniecie trzeciego czasu w klasyfikacji generalnej jadąc na oponach typu slick (na suchy asfalt). Do pierwszego wyścigu finałowego nasz zawodnik przystepuje z trzeciej linii startowej, a bardzo dobry start pozwala mu sie przesunać na 3 pozycje, następnie Hubert wyprzedza obu rywali, którzy jadą przed nim. Na ostatnim okrążeniu kierowca z Polski dubluje 2 zawodników i podczas tego manewru jeden z zawodników uderza w tył karta Huberta i ten wypada poza tor tracac prowadzenie i dojeżdża do mety na pozycji trzeciej w finale B. W ogólnym rozrachunku Hubert kończy zawody na miejscu 15 i wywozi z Chebu swoje pierwsze punkty w Mistrzostwach Czech.

Tradycyjnie starty Huberta nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie firm: Wena Group - profesjonalne oklejanie pojazdów (www.wenagroup.pl), www.jubi-tom.pl - najtańsze obrączki, Wronkowski Euro Express - expresowy transport i spedycja (www.wronkowski.eu).

Bierzące informacje na temat startów Huberta można znaleźć na www.facebook.com na koncie: Hubert Racing Team Poland.

W dniach 1-3 lipca 2011 odbędzie się piata runda MCR w Pisku, a w dniach 15-17 lipca odbędzie się Europejski Finał Easykart na torze w Zielonej Górze, na których nie zabraknie naszego coraz szybszego zawodnika - zapraszamy do kibicowania.


< POWRÓT< STRONA GŁOWNA
WRONKOWSKI MANAGEMENT
UL. PARKOWA 16
55-040 KOBIERZYCE
EXPRESS TAXI

TRANSPORT W SYTUACJACH
AWARYJYCH

JUST IN TIME

TRANSPORT W SYSTEMIE
24/7/365

DOOR TO DOOR

TRANSPORT DEDYKOWANY
BEZ PRZEŁADUNKÓW

© Wronkowski | All Rights Reserved
Designed & Developed insidedreams